Plany na trzeci kwartał

Pomału zbliżamy się do trzeciego kwartału roku. Chciałabym przedstawić plan na inicjatywy i spotkania. Zapraszam do lektury!

Głównymi zadaniami na kwartał trzeci będą: zakończenie aktualizacji bloga, aktualizacja inicjatyw oraz ich uporządkowanie oraz wprowadzenie nowych form rozwoju (np. recenzyjne grupy fokusowe).

Cherry-IT: Mentoring

link do inicjatywy:http://cherry-it.pl/cherry-it-mentoring-2/

Nabór do inicjatywy planowany jest na grudzień. Aktualny mentoring kończy się z ostatnim dniem października. Nie oznacza to jednak końca pracy z mentorowanymi. Jeśli osoby mentorowane wyrażą zgodę współpraca może być przedłużona. Osoby mentorowane automatycznie przyjmowane są do Klubu mentorowanych. Jeśli wyrażą zgodę to wywiad z nimi oraz link do ich portfolio testerskiego zostanie opublikowany na cherry-it.pl. Klub mentorowanych uaktualniany będzie w trzecim kwartale.

Osoby, które brały udział w naborze, ale nie biorą udziału w mentoringu mają możliwość korzystania z webinarów. Webinary publikowane są tu: http://cherry-it.pl/cherry-it-mentoring-webinary-dodatkowe/ , a hasło zostało wysłane w mailu do tych osób. Na trzeci kwartał planuję uporządkowanie tej strefy i dodanie materiałów.

Cherry-IT: Projekty

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-projekty-testowe/

Nabory:

Kolejny nabór planowany jest na koniec lipca – informacje zostaną opublikowane 26.07.2020.

Aktualizacja stron:

Na trzeci kwartał planowana jest aktualizacja wszystkich stron projektowych.

Slack:

Aktualnie jestem na etapie sprzątania slacków (odpowiadania na pytania i wiadomości w aktualnych slackach) oraz podsumowania pracy Uczestników na slackach archiwalnych. Staram się, aby każda osoba biorąca udział w projektach, zarówno przeszłych jak i obecnych, otrzymała podsumowanie swojej pracy. Każda osoba, która bierze udział a aktualnych lub przyszłych projektach otrzyma nr id, dzięki któremu w kolejnych rekrutacjach będzie wiadomo, że dana osoba np. kontynuuje projekt lub jakie postępy poczyniła. 

Feedbacki:

Do końca trwania projektów będą wystawiane feedbacki. Każda osoba do czasu zakończeniu projektu otrzyma podsumowanie swojej pracy.

LinkedIn:

Okazało się, że część osób nadużywa wpisów na LinkedIn o współpracy z cherry-it.pl. Dlatego postanowiłam stworzyć oficjalny profil na LinkedIn, gdzie w projektach będzie podawany skład zespołu, zakres wykonanych prac oraz zakres nauki. Do zespołu będą dodawane osoby:

  • – które wyraziły zgodę,
  • – które były aktywne,
  • – przesłały wszystkie zadania projektowe,
  • – wzięły udział w sprincie treningowym
  • – oraz przystąpiły do “egzaminu”.

Zaproszenia, które mi wysyłacie przyjmę w niedzielę, bo wtedy szacuję, że profil będzie gotowy 🙂 Link do profilu: https://www.linkedin.com/in/cherry-it-581a371a8/

Cherry-IT: Cykl manualny

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-cykle/cherry-it-cykl-manualny/

W poniedziałek 22.06.2020 zostanie udostępniony pełen spis rozdziałów podręcznika dla testera manualnego. Materiały zostaną publikowane od kolejnego tygodnia. Grupa manualna również wznawia prace od kolejnego tygodnia.

Cherry-IT: cykl automatyzacyjny

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-cykle/cherry-it-cykl-automatyzacyjny/

W poniedziałek 23.06.2020 zostanie udostępniony pełen spis rozdziałów podręcznika dla testera automatyzacyjnego. Materiały zostaną publikowane od kolejnego tygodnia. Grupa automatyzacyjna otrzymała informacje organizacyjne, a od przyszłego tygodnia rozpoczyna szkolenia.

Cherry-IT: cykl narzędziowy

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/narzedzia/

Cykl narzędziowy na tę chwilę zostanie wstrzymany. Planowane wznowienie wrzesień 2020. We wrześniu planowane jest również zawiązanie pierwszej grupy stacjonarnej narzędziowej.

Cherry-IT: Wyzwanie matura

link do inicjatywy:http://cherry-it.pl/cherry-it-sekcja-matura/

Tworzony jest podręcznik dla maturzystów. Inicjatywa rozpocznie się we wrześniu. Podręcznik będzie udostępniony bezpłatnie.

Cherry-IT: Strefa Juniora

link do inicjatywy:http://cherry-it.pl/strefa-juniora/

Kwartał trzeci poświęcony będzie przede wszystkim Juniorom. Do końca roku planuję uzupełniać materiałami Poradnik Juniora oraz Akcję: Rekrutację. Na czas wakacji spotkania typu live zostaną wstrzymane. Publikowane będą nagrania odpowiedzi na Wasze pytania, które wysyłać możecie za pomocą odpowiednich formularzy. Publikowane też będą na kanale Youtube szkolenia.

linki: http://cherry-it.pl/cherry-it-poradnik-juniora/ oraz http://cherry-it.pl/akcja-rekrutacja/

Akcje charytatywne

Planowana jest duża akcja charytatywna pomagająca dzieciom. Szczegóły zostaną dopracowane i ogłoszone w trzecim kwartale.

Wolontariat

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/wolontariat/

Trzeci kwartał planuję poświęcić na uporządkowanie wolontariatu oraz próśb wolontaryjnych, a także na przygotowanie webinarów technicznych, które będą formą podziękowania dla wolontariuszy. Jesli macie pomysły na tematy tych webinarów proszę zamieszczajcie je na grupie FB: https://www.facebook.com/groups/627591431312490/

Newsletter

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/newsletter/

Planuję uruchomić czynny newsletter. Formularz, gdzie można się zapisać zostanie przypięty do strony powyżej w niedzielę wieczorem. Aktualnie newsletter można znaleźć na głównej stronie bloga. W newsletterze planuję opisywać nowości na blogu, nowości w inicjatywach, nowości w świecie testerskim oraz zamieszczać ciekawe spotkania, meetupy lub wydarzenia oraz ciekawą literaturę testerską. Częstotliwość ankiety zostanie uzależniona od wyniku ankiety, która zostanie opublikowana na stronie FB Cherry-IT 18.06.2020! Zachęcam do wypowiedzenia się i do zapisywania się!

Cykle artykułów

W kwartale trzecim zamierzam skupić się na tworzeniu artykułów na tematy, które aktualnie się uczę. Planuję również zaprosić osoby do gościnnych artykułów i wywiadów.

Recenzje

Na blogu pojawią się również recenzje literatury testerskiej. Aby rzetelnie zrecenzować książki, będą tworzone grupy fokusowe, w ramach których badane będą opisywane w książkach pomysły i rozwiązania techniczne. Serdecznie zapraszam do udziału!

Projekty fokusowe

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/projekty-fokusowe/

Planuję uporządkować projekty fokusowe, oraz otworzyć nowe (JavaScipt, recenzje itd.). Nabory rozpoczną się w lipcu. Serdecznie zapraszam!

Linkedin

Okazało się, że część osób nadużywa wpisów na LinkedIn o współpracy z cherry-it.pl. Dlatego postanowiłam stworzyć oficjalny profil na LinkedIn, gdzie w projektach będzie podawany skład zespołu, zakres wykonanych prac oraz zakres nauki. Do zespołu będą dodawane osoby:

  • – które wyraziły zgodę,
  • – które były aktywne,
  • – przesłały wszystkie zadania projektowe,
  • – wzięły udział w sprincie treningowym
  • – oraz przystąpiły do “egzaminu”.

Zaproszenia, które mi wysyłacie przyjmę w niedzielę, bo wtedy szacuję, że profil będzie gotowy 🙂 Link do profilu: https://www.linkedin.com/in/cherry-it-581a371a8/ 

Na LinkedIn będa publikowane również materiały oraz dokumentowane będą wszystkie inicjatywy Cherry-IT wraz z zespołami.

Twitter

link do inicjatywy: https://twitter.com/Cherryit4

Twitter prowadzony będzie w języku angielskim, zamierzam tu komentować informacje techniczne. Serdecznie zapraszam do dyskusji szczególnie osoby chcące poćwiczyć język angielski!

Youtube

link do inicjatywy: https://www.youtube.com/channel/UCbBwAKA9RkCn-8fbzsWv-1A

Na youtube publikowane będą szkolenia i webinary. Spotkania typu Q&A zostaną przeniesione na odpowiednie grupy FB.

Grupy FB

Na grupach FB często pojawiają się rekruterzy, dlatego zachęcam członków do przedstawienia się i oznaczenia #przedstawsie. Dzięki temu będziemy mogli się poznać. Dowiem się także co potrzebujecie i dzięki temu będę dla Was mogła przygotowywać lepsze materiały!

Dodatkowo na grupach FB prowadzone będą spotkania typu Q&A. Nagrania będą zamieszczane na grupach jako posty. Na youtube publikowane będą za to webinary i szkolenia.

link do inicjatywy:

Strona FB

link do inicjatywy:https://www.facebook.com/Cherry-it-1876989569282481/

Zachęcam do polubienia, gdyż tu publikuję wszystkie informacje dotyczące bloga i inicjatyw, oraz ciekawe informacje, wydarzenia lub kody zniżkowe, jeśli takie otrzymam 🙂

Instagram

link do inicjatywy: https://www.instagram.com/cherryit.pl/

Relacje z wydarzeń, ciekawe wizualne testerskie materiały, relacje z recenzji materiałów 🙂

Kursy

link do inicjatywy: http://cherry-it.pl/strefa-kursow/

Aktualnie tworzony jest pierwszy kurs, którego premiera planowana jest na październik 🙂 Pod koniec trzeciego kwartału zostanie opublikowane więcej informacji. Zachęcam do zapoznawania się!

W trzecim kwartale pojawi się też wiele nowych inicjatyw oraz wyzwań. Serdecznie Was zapraszam do wzięcia w nich udziału!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *