Kalendarze Testerskie

Jedną z inicjatyw są Kalendarze. Pierwsza edycja odbyła się w 2020 roku. Jest to inicjatywa, która trwa około miesiąca i jest cyklem spotkań oraz  artykułów, zadań publikowanych na blogu. Tydzień przed rozpoczęciem trwania Kalendarza na blogu pojawia się post informujący, który publikowany jest również na Linkedin, Facebook i Twitter. Każde spotkanie odbywa się na kanale Youtube (wszystkie linki dostępne są na głównej stronie bloga). Temat kalendarza wybierany jest w drodze głosowania dwa miesiące przed rozpoczęciem inicjatywy.

Rodzaje kalendarzy:

Wyróżniamy dwa rodzaje kalendarzy:

  • Letni – rozpoczyna się latem i trwa miesiąc. Jest to bardzo intensywny kalendarz, gdyż  publikowane są zadania do wykonania oraz materiały (poza weekendami, wtedy publikowane są odpowiedzi). W ramach Letniego Kalendarza odbywa się 1 spotkanie typu Q&A, gdzie można rozwiać wątpliwości z zakresu publikowanych zadań oraz testowania oprogramowania.
  • Świąteczny Kalendarz Testerski – trwa 24 dni i jest cyklem wpisów. Standardowo pojawiają się 4 zadania do wykonania i są możliwe dwa spotkania typu Q&A. Celem kalendarza jest podsumowanie roku oraz rozwiązanie 4 zadań.

Kto może przyłączyć się do inicjatywy?

Każdy, kto ma ochotę. Nie obowiązują żadne zapisy, a zadań nie trzeba nigdzie wysyłać do weryfikacji.

Zasady:

  • Do inicjatywy może przystąpić każdy, nie są prowadzone zapisy. Wystarczy czytać na bieżąco materiały, rozwiązywać zadania oraz pojawić się na spotkaniach Q&A.
  • Zadania wykonywane w ramach Kalendarzy nie są wysyłane do weryfikacji. Uczestnicy sami sprawdzają sobie zadania porównując je z odpowiedziami publikowanymi w ramach Kalendarzy. Dostępne są również spotkania typu Q&A, jeśli ktoś chciałby wyjaśnić nieścisłości.
  • Materiały publikowane są na stronie Kalendarza. Na czas trwania inicjatywy Kalendarz udostępniany jest w menu, później dostępny jest w Archiwum Kalendarzy.

Serdecznie zapraszam!