Inicjatywy,  Projekty testowe

Jak wygląda formularz naborów?

Aby przyłączyć się do inicjatywy Cherry-IT: Projekty testowe należy pozytywnie przejść proces naboru. Cały proces naboru opisany został tu, natomiast w poniższym materiale chciałabym przedstawić formularz naboru, którego wypełnienie i wysłanie jest warunkiem koniecznym przystąpienia do naboru.

Aplikacja rekrutacyjna ma postać formularza google, link do niego zawsze podawany jest w pierwszym dniu naboru, w poście na blogu oraz na stronie naboru. W tych miejscach są również podane wszystkie niezbędne informacje związane z przyszłym projektem.

Formularz naboru składa się z czterech sekcji, każda sekcji jest obowiązkowa i bez jej wypełnienia nie ma możliwości wysłania formularza.

Część organizacyjna

W tej sekcji wspomniane są najważniejsze informacje o naborze i projekcie, podane są terminy naboru oraz wysłania wyników, linki do regulaminów oraz informacje o przetwarzaniu danych. Kandydat w tej sekcji nic nie musi uzupełniać, jedynie zapoznać się z materiałami i informacjami. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcam do przesyłania ich poprzez email zostan.testerem.cherry@gmail.com.

Część informacyjna

W tej części Kandydat wpisuje swoje dane kontaktowe:

  • Imię i nazwisko
  • Adres email – bardzo ważne, abyście sprawdzili, czy nie popełniliście błędu, bo w przypadku błędnego adresu email nie jestem Wam w stanie wysłać wyniku naboru, a co za tym idzie automatycznie nie jesteście brani pod uwagę w dalszym procesie.
  • Miasto – w przypadku, jeśli planowane byłyby spotkania stacjonarne (nie w każdym formularzu pole to wystąpi).

Część motywacyjno – doświadczeniowa

Ta część podzielona jest na trzy podczęści:

  • Motywacja – czyli dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie? Bardzo cenię w tym punkcie szczerość 😊 Ważne, aby dobrze przemyśleć naszą motywację, gdyż bardzo często ma to duży wpływ na to, czy projekt ukończymy. Jest to pole obowiązkowe. W przypadku, kiedy zgłoszenia są sobie równe, a ilość miejsc jest ograniczona, to pole często decyduje o fakcie, kto dołączy do projektu.
  • Co chcesz osiągnąć w projekcie? Czego chciałbyś/ chciałabyś się nauczyć? – Pole to nie jest oceniane i nie jest obowiązkowe. Jest to informacja dla mnie co jeszcze byłoby dobrze dodać do nauki w procesie testowym. Każda wasza podpowiedź jest dogłębnie analizowana pod kątem czy jest możliwość wprowadzenia szkoleń ze wskazanego tematu w trakcie trwania procesu testowego.
  • Doświadczenie – miejsce, w którym możecie opisać Wasze dotychczasowe doświadczenie w testach. Pole jest nieobowiązkowe i niepunktowane w trakcie trwania procesu naboru. Jest to informacja dla mnie na jakim poziomie zaawansowania mogę zaproponować zadania podstawowe i dodatkowe.

Część zadaniowa

Jest to nowość w porównaniu do poprzednich naborów, wprowadzona w celu odsiania osób, które się zgłaszają, kwalifikują, a ostatecznie nie podejmują współpracy blokując równocześnie innym osobom miejsce w projekcie. Każda osoba musi uzupełnić przynajmniej jedną sekcję w tej części, aby móc wysłać formularz. Każda osoba, która wyśle odpowiedź, wraz z wynikami otrzyma analizę zadania. Odpowiedzi nadesłane przez Kandydatów przetrzymywane są do końca trwania projektu, później są kasowane, bez możliwości odzyskania ich.

  • Zadania dla UltraJuniorów – podpowiedzi do tych zadań zamieszczone są Przygotowaniu do projektu (publikacja materiałów w dniu kolejnym po opublikowaniu informacji o naborze), dlatego każda chętna osoba powinna je rozwiązać w oparciu o pomoce.
  • Zadania dla Juniorów – zadania są podstawowe, nie ma do nich w podpowiedzi w materiałach Przygotowanie do projektu, ale nie ma problemu ze znalezieniem informacji w innych artykułach na blogu lub w Internecie oraz ogólnodostępnych materiałach.
  • Zadania średniozaawansowane – bardziej zaawansowane zadania, gdzie trzeba się wykazać nie tylko wiedzą, ale również rozwiązaniami opartymi o doświadczenie.

W tej sekcji wybieramy minimum jedną część, jeśli chcemy rozwiązać zadania na poziomie średniozaawansowanym, to nie ma potrzeby rozwiązywania zadań dla UltraJuniorów i Juniorów.

A Was wszystkich już teraz bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naborach!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *