Inicjatywy

Jak wygląda praca w Cherry-IT: Projekty testowe oraz ile czasu należy poświęcić?

Są to dwa z najczęściej zadawanych przez Kandydatów pytań. Przebieg projektu testerskiego składa się z czterech etapów:

  1. Informacja o pozytywnym wyniku naboru. Uczestnik otrzymuje dostęp do slacka, na którym zachęcam do zadawania pytań i dyskusji oraz do strony technicznej, gdzie zamieszczane są wszystkie niezbędne projektowe i techniczne informacje.
  2. Przygotowanie do projektu. Na tym etapie Uczestnicy zapoznają się z udostępnionymi na stronie technicznej materiałami z zakresu teorii testowania, obsługi narzędzi, z których będziemy korzystać w trakcie trwania projektu oraz wykonują zadania sprawdzające. Dodatkowym elementem tego etapu jest spotkanie typu Q&A, gdzie każdy Uczestnik może zapytać o każde zagadnienie z materiałów lub zgłosić chęć przeanalizowania zadań sprawdzających.
  3. Projekt właściwy. Projekty prowadzone są w metodyce SCRUM, w sprintach dwutygodniowych. Każdy Uczestnik zobowiązany jest do uczestnictwa w Daily i Retrospektywie (mają formę pisemną). Projekt prowadzony jest w trybie zadaniowym. Każdy Uczestnik na początku sprintu deklaruje się, które zadania wykona i po zakończeniu sprintu musi je dostarczyć. Nie ma wyznaczonych godzin pracy (z wyjątkiem spotkań typu Q&A), każdy pracuje wtedy, kiedy może. Ważne jest, aby zadeklarowane zadania zostały dostarczone. W trakcie trwania projektu w każdym sprincie jest przynajmniej jedno spotkanie typu Q&A, a każdy tydzień zakańczany jest pisemnym podsumowaniem w postaci minutek. Czas trwania projektu jest uzależniony od projektu i z góry określony przy naborze.
  4. Zakończenie. Po zakończeniu wszystkich sprintów następuje zakończeniu i podsumowanie projektu. Każdy aktywny Uczestnik może przystąpić do egzaminu i otrzymać referencję na LinkedIn (również pisemne zaświadczenie, jeśli jest potrzebne).

Ile czasu należy poświęcić na naukę i pracę?

Tu niestety nie ma jednej odpowiedzi. Zachęcam, aby to była minimum 1 godzina dziennie oraz uczestnictwo w spotkaniach Q&A. Ale tak naprawdę zależy to od Uczestnika, jak szybko chce robić postępy i ile zadań zadeklaruje na sprint. Zawsze proponuję, aby nie była to bardzo duża liczba godzin, ponieważ przy bardzo intensywnej nauce i pracy może szybko przyjść wypalenie.

Już teraz bardzo serdecznie zapraszam na nabór!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *