Aktualności,  Inicjatywy,  Projekty fokusowe

Grupa fokusowa Root cause analysis – mBank

Na pewno większość z Was słyszała już dziś o błędzie, który pojawił się w systemach mBanku. W skrócie błąd polegał na tym, że niektórzy klienci zakładający konta w mBanku zostali w ostatnich dniach „przypisani” do rachunków innych osób. (źródło1, źródło2)

Tworząc i restrukturyzując Cherry-IT (proces wciąż trwa 😉 ) postawiłam sobie za cel pomoc w zdobywaniu wiedzy testerskiej oraz wykorzystywanie tej wiedzy, aby pomagać i dbać o jakość. Dlatego pomyślałam, że błąd mBanku będzie dobrym pretekstem do zebrania grupy fokusowej, której zadaniem będzie przeprowadzenie analizy tego błędu. W miarę możliwości chciałabym wyniki pracy grupy przesłać mBankowi, mam nadzieję, że informacje zebrane w trakcie pracy pomogą w uniknięciu takich sytuacji w przyszłości.

Planuję zebrać grupę fokusową. Link do naboru znajduje się na końcu tego artykułu. Grupa będzie pracowała dwa tygodnie, komunikować będziemy się za pomocą Slack. Prawdopodobnie wykorzystamy Analizę Przyczyn Źródłowych (Root cause analysis).

Zapraszam do współpracy osoby mające zacięcie analityczne, dużym plusem będzie wiedza z zakresu bankowości i bezpieczeństwa. Termin zgłoszeń 29.08.2020 godz. 20.00. Wyniki 30.08.2020. Pracę rozpoczynamy 1.09.2020.

Link do ankiety naboru: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5FyaWVLZ_WIJsMsJhrwIFiklATI9K1_smpTiYVgMa_HdE8A/viewform?usp=sf_link

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *