Jak wygląda rekrutacja na Cherry-IT: Projekty?

Aby dołączyć do Cherry-IT: Projekty należy wysłać formularz naboru i otrzymać pozytywną odpowiedź. Pełny przebieg procesu rekrutacyjnego przedstawiony został na diagramie poniżej, wraz z opisem poszczególnych kroków.

Krok 1.

Na blogu pojawia się wpis o naborze wraz z formularzem aplikacyjnym

Na blogu oraz na stronie naborów pojawia się wpis wraz z formularzem aplikacyjnym. W poście opisane są dostępne projekty, podany jest regulamin inicjatywy i cel projektów testowych, ramy czasowe, planowany zakres pracy i możliwe obszary nauki.

Krok 2.

Uczestnik wypełnia i wysyła aplikację

Uczestnik odczytuje wpis i wszystkie zawarte w nim materiały, wypełnia aplikację naboru.

Krok 3.

Każde zgłoszenie jest czytane i analizowane. Podejmowana jest decyzja

Aplikacja zostaje wysłana do mnie, przez około tydzień czytam wszystkie zgłoszenia, jeśli mam wątpliwości podejmuje kontakt z Kandydatem w celu uzupełnienia informacji w aplikacji. Podejmuję też decyzję. Każda decyzja przesyłana jest do Kandydata za pomocą emaila.

Krok 4a.

Kandydat otrzymuje email z decyzją odmowną oraz terminem kolejnego naboru

Kandydat otrzymał odpowiedź odmowną. Otrzymuje email z podziekowaniami oraz informacjami dlaczego aplikacja została odrzucona oraz terminami kolejnych naborów.

Krok 4b.

Uczestnik otrzymuje email z warunkami współpracy i regulaminem.

Uczestnik otrzymuje email z opisanymi warunkami współpracy i aktualnym regulaminem. W odpowiedzi zwrotnej powinien wysłać odpowiedź czy odpowiada mu taka współpraca i chce ją nawiązać, czy rezygnuje ze współpracy. Warunki współpracy oraz regulamin dostępny jest również w formularzu aplikacyjnym, więc Uczestnik ma szansę zapoznać się z nim wcześniej. Ten mail ma tylko charakter przypominający i oficjalny.

Krok 5a.

Uczestnik otrzymuje dostępy, materiały, harmonogram i dostęp do strony technicznej

Uczestnik w kolejnym mailu otrzymuje wszystkie niezbędne dostępny, pakiet powitalny w postaci niezbędnych linków z Poradnika Juniora i Niezbędnika Uczestnika.

Krok 5b. 

Bez zgody Uczestnika nie może on rozpocząć pracy w Cherry-IT: Projekty

Uczestnik, który nie wyrazi zgody na warunki współpracy i nie zaakceptuje regulaminu nie może podjąć współpracy. W takim wypadku do Uczestnika wysyłany jest email z wyjaśnieniem, dlaczego współpraca nie może być nawiązana oraz podziękowaniem.