Cherry-IT: Zostań Testerem Automatycznym – Zaczynamy!

W listopadzie rozpoczął się drugi autorski cykl Cherry-IT: Zostań Testerem Automatycznym! Bardzo miło mi zaprosić czytelników Cherry-IT.pl do udziału w tych spotkaniach.
Spotkania są bezpłatne, odbywają się raz w miesiącu (terminy spotkań, regulamin, zapisy).

Informacje o cyklu
Plan zajęć:
Zajęcia podzielone są na cztery bloki tematyczne: nauka obiektowości, nauka automatyzacji, nauka języka programowania, projekt. Każdy z bloków będzie trwał 4 zajęcia (4 miesiące).

Prace domowe
Po każdych zajęciach pojawią się prace domowe. Będą one publikowane na blogu w zakładce poświęconej cyklowi, a linki będą publikowane dodatkowo na dedykowanej grupie FB. Na blogu lub na koncie github projektu będą publikowane rozwiązania prac domowych, w celach samodzielnej weryfikacji.

Materiały z zajęć
Materiały z zajęć będą publikowane na blogu oraz na koncie github. Każdorazowo informacja o udostępnieniu nowych materiałów będzie publikowana na grupie FB.

Konkursy
Podczas trwania cyklu będą ogłaszane konkursy, w których będzie można wygrać indywidualny mentoring. Informacje będą publikowane na blogu.

Wyzwania
Od przyszłego piątku (16.11.2018) zostają wznowione wyzwania testerskie. Zadania będą pojawiać się na blogu, regulamin wyzwania dostępny tu.

Wymagane instalacje
W trakcie trwania cyklu będziemy potrzebować paru narzędzi do pracy. Na tę chwilę potrzebujemy:

* Visual Studio: https://visualstudio.microsoft.com/free-developer-offers/
Wystarczy bezpłatna wersja do użytku niekomercyjnego, gdyż będziemy go używać tylko i wyłącznie do nauki. Jeśli pracujesz na innym narzędziu, jak najbardziej może ono być. Pamiętaj, że obowiązujący język to C#.

* GIT – https://git-scm.com/book/pl/v1/Pierwsze-kroki-Instalacja-Git + założenie konta na github.

* Selenium IDE – https://www.seleniumhq.org/

* lista będzie uaktualniania wraz z kolejnymi spotkaniami.

One Reply to “Cherry-IT: Zostań Testerem Automatycznym – Zaczynamy!”

  1. Hej, w związku z tym, że projekt w tym roku zacznie się w lipcu (pamiętam, że pisałaś o tym na FB) to czy mogłabym się jeszcze zapisac na niego? Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *