Właśnie rozpoczął się rok 2019. Chciałabym Wam życzyć spełnienia marzeń, planów zawodowych (zdobycia wymarzonej pracy 😀 ) a przede wszystkim zdrowia i szczęścia!!!

Podsumowanie roku 2018
Rok 2018 był dla mnie przełomowy. W styczniu tego roku rozpoczęłam tworzenie tego bloga. W lutym rozpoczęła się pierwsza edycja Cherry-IT: Zostań Testerem (w tym roku odbyły się dwie edycje), w listopadzie natomiast rozpoczął się cykl Cherry-IT: Zostań Testerem Automatycznym. Równolegle od jesieni powstała możliwość zdobywania wiedzy praktycznej w dwóch projektach testerskich. Bardzo Wam dziękuję za uczestnictwo we wszystkich tych inicjatywach!

Podczas tego roku nauczyłam się wielu rzeczy (w szczególności z zakresu organizacji), poznałam setki przesympatycznych osób i miałam możliwość odbycia setek inspirujących rozmów. Bardzo Wam dziękuję za tą naukę i inspirację!

Plany na rok 2019
Rok 2019 zapowiada się o wiele bardziej intensywnie dla Cherry-IT.pl! Nowe inicjatywy, nowe możliwości zdobywania wiedzy (zarówno praktycznej, jak i teoretycznej) oraz nowe materiały to właśnie aspekty, na których będę się skupiać w tym roku. Nastąpi kolejna reorganizacja bloga, aby poprawić jego czytelność.
Cherry-IT: Zostań Testerem
Własnie zakończyła się druga edycja cyklu. W kwietniu rozpocznie się edycja 3 (rozszerzona). Materiał wykorzystywany w edycji trzeciej będzie poszerzony. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału. Zapisy rozpoczną się w marcu i potrwają miesiąc. Osoby, które brały udział w edycji drugiej, zapraszam serdecznie do projektów Cherry-IT.pl!
Cherry-IT: Zostań Testerem Automatycznym
Trwa właśnie edycja pierwsza tego cyklu, będzie ona trwała przez cały rok 2019! Od lipca pojawi się możliwość, aby wziąć udział w projekcie testerskim automatyzującym 🙂
Cherry-IT: Liga Juniorów
Od 15.01.2019 rozpocznie się cykl dla dzieci i młodzieży, które chcą zobaczyć czym jest IT i jak można się zapoznać z tym tematem.
Projekty
W styczniu rozpoczną się 4 projekty testerskie manualne, od lipca pojawią się projekty testerskie automatyzujące. Co trzy tygodnie dla uczestników projektów testerskich udostępniane będą szkolenia, dzięki którym będą mogli poszerzyć swoje kwalifikacje.
Wyzwania
Od 20.01.2019 zostaną wznowione wyzwania zarówno manualne, jak i automatyczne. Biorąc udział w wyzwaniu można wygrać pożyteczne nagrody, które pomogą w rozwoju testerskim.
Mentoring
W styczniu rozpocznie się pierwsza edycja mentoringu testerskiego. Ze względu na duże zainteresowanie, edycja druga mentoringu rozpocznie się w czerwcu.
Kursy
Aktualnie trwa kurs: Pierwsze kroki na ścieżce Testera Manualnego – edycja 1, edycja 2 planowana jest na marzec (dostępnych będzie 15 miejsc). Planowane są również bardziej zaawansowane kursy.
Nowe kanały komunikacji i materiały
20.01.2019 rozpocznie swoje działanie kanał na Youtube, na którym będzie można obejrzeć i posłuchać materiałów. Tego samego dnia wystartuje również kanał na Twitterze, na którym będziemy dyskutować na ciekawe testerskie tematy.
Spotkania Q&A
Regularnie będą pojawiać się spotkania typu Q&A, pierwsze spotkanie odbędzie się 24.01 i dotyczyć będzie rozmowy rektutacyjnej i pytań z nią związanych.

I wiele wiele innych niespodzianek, na które serdecznie Was zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *