Plan na ostatni kwartał roku

Ostatnie miesiące były bardzo trudne pod kątem planowania oraz wolontaryjnych prac. Czas epidemii wymusił wiele zmian, wiele projektów zostało wstrzymanych lub zamkniętych, dlatego też w inicjatywach i na blogu było bardzo spokojnie. 

W kolejnych miesiącach Cherry-IT będzie intensyfikowało działanie w czterech obszarach: inicjatywy, kursy, wolontariat i cykle artykułów.

Wiele stron inicjatyw potrzebuje aktualizacji, w październiku wszystkie będą aktualizowane. Poniższe linki będą również w bieżących dwóch tygodniach aktualizowane.

Inicjatywy:

W ramach inicjatyw działać będą: Cherry-IT: Projekty, Cherry-IT: Cykle, Cherry-IT: Mentoring oraz Grupy Fokusowe.

Cherry-IT: Projekty

Równolegle prowadzone będą 2-3 projekty. Minutki pojawiać się będą na dedykowanej stronie, nie jako wpisy (ponieważ w październiku publikowanych będzie więcej materiałów, mogą się zawieruszyć). Do niedzieli będę analizować, planować procesy testowe i aktywizację projektów. W niedzielę nowe informacje pojawią się na stronach technicznych!

Aktywne projekty

Aktywne projekty to Taekwordo, Naviko i Greel. Terminarz projektów i zakres prac pojawi się w sobotę. Osoby ze ścisłego mentoringu – w niedzielę wyślę plik z terminami spotkań, a Was poproszę o wysłanie w DM zakres materiału, który chcecie omówić na indywidualnym spotkaniu 🙂 

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-projekty-testowe/ 

Projekty w fazie egzaminu

Aktualne projekty w fazie egzaminu to: SafeSafe, WHO, GdzieKolejka, Korona. Aktualnie analizuje Wasze ankiety, w niedzielę pojawią się informacje i pierwsze materiały. Terminy egzaminów będzie można wybierać od 25.10.2020. Przebieg i forma egzaminu zostanie opisana w osobnym dokumencie i zostanie dołączona do zaktualizowanych materiałów. Feedbacki z poprzednich zadań zostaną wysłane do wszystkich przed indywidualnym terminem egzaminu wraz z referencją (nie trzeba indywidualnie się przypominać, będzie to element zamknięcia projektu). 

Nowe nabory

Na listopad planowany jest nabór projektu (5.11.2020), dla osób bardzo początkujących. To będzie pierwszy taki projekt w Cherry-IT. Będzie on ściśle powiązany z cyklem manualnym. Nabór na projekt bardziej zaawansowany planowany jest na ostatni tydzień grudnia. 

Planuję aby były dwa nabory na kwartał – nabór na grupę podstawową i nabór na grupę zaawansowaną. 

Zadania dodatkowe

Od listopada rozpocznie się cykl zadań dodatkowych. Feedback z poprzedniej edycji zadań dodatkowych zostanie wysłany przed rozpoczęciem kolejnej edycji.

Cherry-IT: Cykle

Cykl manualny

Cykl manualny zostanie aktywowany ponownie. Materiały pojawiać się będą cyklicznie i publikowane będą w Podręczniku. Każdy materiał będzie dyskutowany na grupie FB, będzie tam można zadawać pytania.

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-cykle/cherry-it-cykl-manualny/ 

Grupa stacjonarna cyklu manualnego

Jedna osoba zadeklarowała dalszą współpracę, dlatego grupa stacjonarna zakończy pracę, a ta osoba zostanie objęta mentoringiem. Nowa grupa zostanie sformułowana w styczniu. Nabór rozpocznie się w grudniu.

Cykl automatyzacyjny

Cykl automatyzacyjny zostanie aktywowany ponownie. Materiały pojawiać się będą cyklicznie i publikowane będą w Podręczniku. Każdy materiał będzie dyskutowany na grupie FB, będzie tam można zadawać pytania.

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-cykle/cherry-it-cykl-automatyzacyjny/ 

Grupa stacjonarna cyklu automatyzacyjnego

Grupa rozpoczęła działanie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 5.10.2020. Wtedy przedstawiony zostanie plan na kolejne dwa miesiące nauki.

Cherry-IT: Mentoring

Raz do roku przeprowadzany jest nabór. Wybierana jest jedna lub dwie osoby, które przez 10 miesięcy objęte są mentoringiem. Nowy nabór odbędzie się w grudniu.

Zauważyłam, że w zeszłych naborach pojawiło się dużo pytań. Dlatego od października cyklicznie będą ukazywały się materiały, jak przygotować się do naboru oraz jak przygotować plan współpracy w mentoringu. Serdecznie zapraszam!

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-mentoring-2/ 

Grupy Fokusowe

Aktualnie działają dwie grupy fokusowe: Postman i mBank. Docelowo nabór na grupę fokusową będzie odbywać się co dwa miesiące, a praca grupy fokusowej będzie trwac miesiąc. Cechą charakterystyczną tych grup będzie wysoka innowacyjność i sprawdzanie nowinek technicznych.

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/projekty-fokusowe/ 

Postman

Grupa zakończy pracę 5.11.2020. W czwartki będą publikowane na stronie grupy materiały. W październiku spotkania nie są planowane. Jedynie komunikacja na slacku (ale dopuszczam spotkania jeśli grupa wyrazi taką chęć, bo potrzebne są objaśnienia). Celem grupy jest przygotowanie zautomatyzowanej kolekcji Postman. Wynikiem pracy grupy będzie cykl materiałów dla wszystkich Czytelników.

mBank

Grupa kończy pracę: 11.10.2020 (zmiana w terminarzu, ponieważ zapomniałam, że poprzednia data zakończenia to data moich urodzin 😀 ). Aktualnie aktywnie podsumowuję pracę grupy. Do niedzieli prześlę informację zwrotną, a ostatni tydzień planuję poświęcić na wprowadzenie nowych metod do wszystkich faz pracy grupy. Wynikiem pracy grupy będzie raport root cause analysis na przypadku mBank.

Kursy:

Aktualnie w fazie intensywnych przygotowań! Wkrótce więcej informacji!

Wolontariat:

Planuję akcje wolontaryjnie w trzech obszarach: pomoc w pracy Cherry-IT (pomoc w tłumaczeniach, pomoc w Slacku), opracowanie materiałów dla maturzystów oraz akcje charytatywne. 

Raz w miesiącu publikowane będą materiały na stronie wolontariatu, a raz w miesiącu przygotowywane będzie podsumowanie jaka praca wolontaryjna została wykonana w ramach Cherry-IT.

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/wolontariat/ 

Cykle artykułów:

Kolejne miesiące planuję przeznaczyć na intensywną naukę. Jej wynikiem będą nowe materiały publikowane na blogu. 

Poradnik Juniora

W tym cyklu publikowane są materiały z pytaniami organizacyjnymi bardzo ważnymi dla Juniorów. Raz na jakiś czas będą prowadzone spotkania typu Q&A (informacje o nich będą się pojawiać w terminarzu i na stronie Poradnika). Materiały będą natomiast publikowane regularnie. 

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/cherry-it-poradnik-juniora/ 

Niezbędnik Uczestnika

W tym cyklu publikowane są materiały dla Uczestników Cherry-IT: Projekty. Są to materiały, które pomogą nowym osobom dołączyć do projektu, a bardziej doświadczonym uporządkować wiedzę. Od czasu do czasu prowadzone będą spotkania typu Q&A – terminy spotkań podawane będą w terminarzu i ogłaszane na grupie FB.

Link inicjatywy: inicjatywa zostanie uruchomiona w październiku i wtedy też zostanie stworzona strona.

Akcja: Rekrutacja

W tym cyklu publikowane są materiały z pytaniami rekrutacyjnymi i informacjami związanymi z rozmową kwalifikacyjną. Raz na jakiś czas będą prowadzone spotkania typu Q&A (informacje o nich będą się pojawiać w terminarzu i na stronie Poradnika). Materiały będą natomiast publikowane regularnie. 

Link inicjatywy: http://cherry-it.pl/akcja-rekrutacja/ 

Wszystkie terminy zamieszczone zostały w terminarzu. Terminarz aktualizowany jest raz w tygodniu: http://cherry-it.pl/terminarz/ 

W październiku startuje także Newsletter Cherry-IT oraz aktywizowane będą wszystkie social media (LinkedIn, Youtube, Twitter, Instagram i Facebook).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *