Projekt: Tester

Cherry-IT: Projekty – Zadania Pierwszego Sprintu Treningowego

ZADANIE 1. (zadanie już się odbyło)
Pierwszym zadaniem w sprincie treningowym jest zgłoszenie błędu. Proszę przetestujcie system pod kątem błędów i wyślijcie mi tak jak wg Was powinien być błąd zgłoszony. Proszę nie korzystajcie z gotowych wzorców z internetu. Celem tego zadania jest poznanie Waszego sposobu myślenia. Na zgłoszenia czekam do niedzieli. W poniedziałek pojawi się materiał dotyczący zgłaszania błędów. Oraz zadanie nr 2, które będzie polegało na zgłoszeniu błędu przy wykorzystaniu informacji z materiału. Termin wykonania drugiego zadania to 2.06.

Wytyczne do zadania nr 1.
1. Termin wykonania pierwszego zadania: do 26.05.2019
2. Zadanie wysyłamy w pliku excel lub odt lub word na zostan.testerem.cherry@gmail.com. Temat maila [Nazwa projektu]1 Sprint Treningowy – Zadanie 1. Można też przygotować w pliku google i dać mi dostęp 🙂
3. Każda osoba powinna znaleźć min 5 błędów i je zgłosić.

ZADANIE 2.(zadanie już się odbyło)
Przez dwa dni (do piatku) przeprowadzcie prosze testy eksploracyjne. Wypiszcie jak najwiecej bledow albo kandydatow na bledow. Moze byc w punktach. Przeslijcie mi to w dokumencie kazdy indywidualnie abym zerknela czy to rzeczywiscie bledy. Czas do piatku. Wysylamy na maila zostan.testerem.cherry@gmail.com. Po weryfikacji nadeslanych plikow w zadaniu 3 bedziecie zglaszali te bledy do narzedzia w oparciu o wzorzec jaki dla Was tworze!

ZADANIE 3. (zadanie aktualne)
Waszym zadaniem będzie zgłoszenie (na razie do Excel – a w pierwszym tygodniu sprintu do narzędzia) znalezionych przez Was błędów i improvement’ów. Jak powinno takie zgłoszenie wyglądać. Powinno składać się z następujących elementów:
1. ID – unikalne, krótkie, często składa się z dwóch części SKRÓT_NAZWY- liczba porządkowa.
2. Nazwa – krótka, jednozdaniowa, dokładnie opisująca co się stało
3. Opis
3.1. Krótki opis zdarzenia
3.2. Kroki reprodukcji
3.3. Wersja systemu/ środowisko testowe
3.4. Przeglądarka, narzędzia, które wykorzystaliście
3.5. Dane testowe jeśli są jakieś specyficzne

Pamiętajcie, że możecie dodać printscreen oraz inne informacje, które uznacie za ważne!

Cel zadania: celem zadania jest poznanie sposobu zgłaszania błędów i improvement’ów oraz obowiązkowych elementów takiego zgłoszenia. Zadanie to przygotowuje też do pierwszego zadania sprintu technicznego, które będzie polegało na zgłoszeniu tych błędów do narzędzia. (na początku sprintu pojawi się tutorial jak to zrobić 🙂 )

Termin: 11.06 – to jest też koniec sprintu treningowego.
Email na zgłoszenia: zostan.testerem.cherry@gmail.com
Format tytułu maila: Sprint Treningowy 1 – Zadanie 3 – Imię nazwisko. (dzięki temu łatwiej mi filtrować wiadomości).

Przyjemnej pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *