Aktualności,  Automatyzacja,  Inicjatywy,  Kursy,  Mentoring,  Projekty testowe,  Strefa Juniora

Wiosenny plan inicjatyw!

Malutkimi kroczkami (w ostatnich dniach mam wrażenie, że naprawdę mikroskopijnymi 😉 ) zaczyna przychodzić wiosna, dlatego czas na nowe inicjatywy! W kolejnych tygodniach i miesiącach rozpocznie się kilka nowych i parę starych inicjatyw. Terminy wszystkich inicjatyw zostaną naniesione do Terminarza w niedzielę. Terminarz można będzie znaleźć w głównym menu bloga! A już teraz zapraszam do zapoznania się z wiosennym planem!

COLT – Collaborative Testing

Jest to nowa inicjatywa, która pojawi się w Cherry-IT.

Termin: Rozpocznie się ona 21.03 i trwać będzie przez 4 tygodnie.

Miejsce z dodatkowymi informacjami: dedykowana strona w menu głównym bloga (dostępna od 5.03)

Język inicjatywy: PL + EN

Jest to nowa inicjatywa Cherry-IT, która trwać będzie 4 tygodnie. Planowane są 3 edycje w roku. Będzie ona trochę inna, gdyż będzie obowiązywał na nią bilet wstępu, w postaci cegiełki na wcześniej wybraną, potwierdzoną zbiórkę przeprowadzaną na portalach typu siępomaga lub zrzutka. Osoby, które wesprą zbiórkę będą miały dostęp do codziennie publikowanych materiałów i zadań przeznaczonych tylko dla Uczestników. Dodatkowo planowane jest jedno spotkanie Q&A oraz jedno spotkanie podsumowujące.

PROJEKTY, EGZAMINY, ARCHIWA

Aktualnie trwają egzaminy projektu Trello (planowane zakończenie trzeci tydzień marca), od 5.03 pojawi się możliwość podejścia do egzaminu dla osób, które uczestniczyły we wcześniejszych, zamkniętych już projektach. 4.03 na stronie Nabory zostanie opublikowany formularz, dla osób chętnych. Po zweryfikowaniu, że zgłoszona osoba to były Uczestnik (niestety weryfikacja jest konieczna ze względu na próby podszywania się pod Uczestników), zgłaszający otrzyma maila z linkiem do terminów egzaminów i prośbą o wybór dogodnego terminu.

Nowy projekt planowany jest wstępnie na maj, nabór zaplanowany jest na ostatni tydzień kwietnia/ pierwszy tydzień maja.

Archiwa projektowe wraz z wymienionym zespołem są w trakcie tworzenia. Będą one udostępniane w pierwszym tygodniu marca. Wymienione zostaną tylko osoby, które wyraziły na to zgodę.

CYKL: PROJEKT JUNIOR – TEORIA BAZOWA

Jest to nowa inicjatywa, która pojawi się w Cherry-IT.

Termin: 14.03, trwać będzie 4 miesiące

Miejsce z dodatkowymi informacjami: dedykowana strona w menu głównym bloga (dostępna od 5.03)

Język inicjatywy: PL + EN

Cykl Projekt Junior podzielony jest na 4 części:

  • Teoria Bazowa
  • Testowanie manualne
  • Testowanie automatyzacyjne
  • Praca.

Każda z części trwać będzie około 4 miesiące. W tym czasie co tydzień publikowana będzie porcja materiałów z omawianego obszaru. Spotkania typu Q&A planowane są raz na dwa miesiące. Ćwiczenie wiedzy zdobytej w tym cyklu odbywać się będzie w ramach inicjatyw praktycznych. Inicjatywa jest bezpłatna, nie obowiązują zapisy.

RAPID MENTORING

Jest to nowa inicjatywa, która pojawi się w Cherry-IT.

Termin: kwiecień

Miejsce z dodatkowymi informacjami: podstrona Rapid Mentoring w sekcji Mentoring w menu głównym bloga (strona będzie dostępna od 21.03.2022)

Język inicjatywy: PL

W ramach Cherry-IT: Mentoring prowadzony jest 10-cio miesięczny mentoring. Dwie podopieczne wybrane w tym roku już rozpoczęły pracę.

Ale w tym roku postanowiłam wprowadzić nowość. Raz na 4 miesiące, z wszystkich zgłoszeń osób, które brały udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Cherry-IT: Mentoring i wyraziły zgodę na kontakt będzie wybierana osoba, którą zaproszę na 5cio tygodniowy szybki mentoring zwany Rapid Mentoring (1 spotkanie organizacyjne + 4 mentoringowe, godzinne). Inicjatywa jest bezpłatna.

KALENDARZ LETNI

Termin: czerwiec

Miejsce z dodatkowymi informacjami: Aktualna edycja. (http://cherry-it.pl/aktualna-edycja/)

Język inicjatywy: PL + EN

W czerwcu odbędzie się letnia edycja kalendarza. Będzie to kalendarz składający się z dużej ilości zadań testerskich. Inicjatywa jest bezpłatna, każdy może wziąć udział, nie obowiązują zapisy. W ramach kalendarza odbędą się 3-4 spotkania typu Q&A.

KURSY/SPOTKANIA KONSULTACYJNE

Odpłatne spotkania konsultacyjne będą wznowione od marca. Premiery kursów planowane są na kwiecień oraz maj.

PROGRAMOWANIE DLA DZIECI

W przygotowaniu jest jeszcze inicjatywa pomagająca dzieciom uczyć się programowania. Inicjatywa będzie bezpłatna, ale szczegóły zostaną podane dopiero w letnim planie inicjatyw!

Już teraz bardzo serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w nadchodzących inicjatywach! Informacje o naborach, rozpoczęciach inicjatyw publikowane będą na

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *