Plan na ostatnie dni grudnia

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, więc na blogu i w inicjatywach zwalniamy tempo, a do końca roku w cherry-it.pl będzie trwał urlop 🙂 Prace zostaną wznowione 02.01.2020 roku 🙂 W Nowym Roku pojawi się wiele nowych inicjatyw, nagrań i kursów, a dotychczasowe zostaną ulepszone zgodnie ze wskazówkami z reorganizacji. Serdecznie Was zapraszam!

A co słychać w aktualnych inicjatywach Cherry-IT.pl?
Cherry-IT: Projekty

  • W kolejnych dniach do dnia 02.01.2020 nastąpi przerwa świąteczna w projektach. Praca w tym czasie, jak również wysyłanie daily jest nieobowiązkowa. Jeśli Uczestnicy będą mieli czas i ochotę mogą w tym czasie przeprowadzać testy eksploracyjne.
  • W ostatnim czasie trwała migracja na nowe Slacki. Migracja została zakończona. Osoby, które wysłały na Direct message przykładowe daily i/lub zgłoszenie błędu zostały zmigrowane i powinny już otrzymać na maila zaproszenia. Jeśli zaproszenie nie dotarło lub ktoś spóźnił się z wysłaniem przykładowego daily proszę o informacje na direct message starych slacków – w tych przypadkach migracja nastąpi do 2.01.2020. Stare slacki będą jeszcze utrzymywane do 22.12.2019, po tym czasie zostaną zamknięte. Do świąt będę też przekopiowywać na nowe slacki indywidualne feedbacki oraz będę dodawać nowe feedbacki za pomocą direct message. Praca na nowych slackach rozpocznie sie 02.01.2020.
  • Tworzę Niezbędnik Uczestnika Projektów – będzie to zbiór wszystkich niezbędnych dla Uczestników informacji. Bardzo Was proszę o pomoc, na Slacku pod postem z tym artykułem zadawajcie proszę pytania, na które chcielibyście abym odpowiedziała w niezbędniku 🙂 Bardzo dziękuję Wam za pomoc!
  • Aktualnie kalibrowany jest nowy proces testowy dla projektów. Od nowego roku zostanie on wdrożony. Oznacza to, że proces testowy zostanie rozbudowany o nowe typy testów i poziomy testów.
  • Od nowego roku planuję wprowadzić poziomy zaawansowania w Cherry-IT: Projekty. W czwartek na blogu ukaże się ankieta badawcza. Bardzo proszę o odpowiedzenie na nią. Pozwoli mi to dobrze skalibrować poziomy.

Cherry-IT: Cykl manualny

  • Jakiś czas temu na grupie FB cyklu zostało przeprowadzone badanie (Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf8u3Xl0bF0rMcRvvB7E-rW8yVE-607xmn-QWI9Njj107EtRQ/viewform?usp=sf_link). Zwycięskim tematem jest: Zagadnienie błędu. Przez kolejny kwartał będziemy zgłębiać ten temat. Ze względu na święta materiały zostaną opublikowane już po świetach, po świętach również odbędzie się spotkanie typu Q&A. Harmonogram zostanie opublikowany 27.12 🙂
  • Jeśli macie jakieś szczególne pytania dotyczące zagadnienia błędu zachęcam do ich wysłania do mnie 🙂 Odpowiem na nie na spotkaniu Q&A 🙂

Cherry-IT: Cykl automatyzacyjny

Cherry-IT: Mentoring
Trwa nabór na Mentoring! Serdecznie zapraszam! Link: http://cherry-it.pl/cherry-it-mentoring-2/

Harmonogramy
27.12.2019 zostanie udostępniony harmonogram inicjatyw, spotkań i kursów na styczeń. 02.01.2020 zostanie natomiast przedstawiony plan pracy na pierwszy kwartał 2020! Serdecznie zapraszam do zapoznania się!

Komunikacja
Aby nie wchodzić z zaległościami w Nowy Rok mocno pracuję nad uproszczeniem kanałów komunikacji (zmieni się adres email do wysyłania pytań od 02.01.2020), a także nad odpowiedziami. Będę odpowiadała na wszystkie wiadomości, więc nie zdziwcie się jeśli otrzymacie odpowiedź na dawne pytanie 🙂 Bardzo Was przepraszam za to, ale mam nadzieję, że nowe zmiany pozwolą odpowiadać mi na maile najpóźniej w 72 h 🙂

Wolontariat
Część osób zgłosiła się jako wstępnie zainteresowane wolontariatem 🙂 Bardzo Wam za to dziękuję! W sobotę stworzę grupę na FB i Was do niej zaproszę, tam porozmawiamy o szczegółach 🙂 Poszukuję wolontariuszy do trzech zakresów:

  • pomoc w slackach,
  • pomoc w tłumaczeniu na język angielski,
  • pomoc w tłumaczeniach na język rosyjski.

Na temat ogólnych planów cherry-it.pl na przyszły rok oraz subiektywne spojrzenie na rynek juniorów możecie odsłuchać tu: https://www.youtube.com/channel/UCbBwAKA9RkCn-8fbzsWv-1A

Post ten będzie rozwijany do 31.12.2019 jako post planningowy.

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.