Last month (maj 2019)

Ze względu na kołopoty z siecią nie było jeszcze okazji podsumowania poprzedniego miesiąca! Co ciekawego wydarzyło się w maju na cherry-it.pl?

 

1. MAJÓWKA! – miesiąc maj rozpoczeliśmy od majówki i testowania grilów 🙂 W projekcie nastąpiła przerwa majówkowa, a chętne osoby mogły zmierzyć się z zadaniem dodatkowym.

 

 

2. Infoshare! W dniach 8-9.05 w Gdańsku odbyła się konferencja Infoshare, gdzie Cherry- IT.pl miało przyjemność być Community Partners. Podczas tegorocznej konferencji było wiele ciekawych i inspirujących wystąpień, które zostaną omówione w cyklu wakacyjnych (lipcowo – sierpniowych) artykułów. Serdecznie zapraszam!

 

3. Trójmiejskie Targi Pracy! – 13.05 oraz 14.05 miałam przyjemność spotkać się z Wami i wygłosić dwie prezentacje na Trójmiejskich Targach Pracy na Politechnice Gdańskiej. Pierwsza preleckcja dotyczyła testowania manualnego – czym są testy, jak zdobywać doświadczenie, jakie są ścieżki kariery. Druga prelekcja dotyczyła testów automatycznych, starałam się odpowiedzieć na pytanie co powinniśmy automatyzować, jak zdobywać doświaczenie jako automatyk i jakie mamy kierunki rozwoju. Na obu prelekcjach pojawiły się ciekawe dyskusje, które chciałabym rozwinąć w osobym cyklu artykułów. Bardzo dziękuję Wam za uczestnictwo i bardzo ciekawe opinie!!! Zastanawiam się, czy może cyklicznie organizować takie dyskusje w różnych miastach? Co wy na to?

4. Drugie spotkanie stacjonarne Cherry-IT: Zostań Testerem! 22.05 odbyło sie już drugie spotkanie stacjonarne. Omawialiśmy na nim zagadnienia związane z błędami: jak je rozpoznać i jak prawidłowo je raportować. Pracowaliśmy na realnym projekcie (Lockatic) przy użyciu narzędzia Asana. Grupa podczas zajęć była tak skupiona, że przegapiła przerwę na kawę 😀 A mówiłam! Testowanie uzależnia 😀

5. Po raz kolejny mam również przyjemność być Mentorem w Rosyjskiej edycji programu Techleaders! Jesli ktoś miałby ochotę współpracować ze mną jako Mentee serdecznie zapraszam do zgłoszenia się! Dokładne informacje zostaną podane na blogu wkrótce 🙂

6. W maju w Projektach pojawiło się nowe testowe rozwiązanie. Sprinty zostały podzielone na dwa typy: techniczne i treningowe. Aktualnie trwa pierwszy sprint treningowy (zakończenie 11.05). W trakcie tego sprintu wykonywane są trzy zadania treningowe. Feedback wkrótce! W Projektach zostały ogłoszone również ważne zmiany, które będą implementowane przez cały miesiąc czerwiec.

7. W maju miał miejsce również Konkurs! Każdy mógł zgłosić propozycje co należy poprawić na blogu, inicjatywach, projektach i innych. Bardzo dziękuję za udział! Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 17.06 🙂

8. W maju na Cherry-IT.pl pojawiły się nowe wyzwania projektowe! Aktualnie testujemy 8 projektów wolontaryjnie, są to projekty polskie, brytyjskie i amerykańskie 🙂 Do grona tych projektów wkrótce dolączą nowe!

Maj był miesiącem spokojnym, natomiast czerwiec, lipiec i sierpień będzie pełen wyzwań i niespodzianek, na które już teraz serdecznie Was zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *