O mnie

Cześć! Witam Cię serdecznie na moim blogu! Jest to miejsce, w którym staram się dzielić wiedzą i tworzyć ciekawe inicjatywy, które pomagają Testerom oprogramowania w zdobywaniu pierwszych doświadczeń lub w dalszym testerskim rozwoju!

Kim jestem?

Nazywam się Ania Pieciulko – Czyrko. Z zawodu i pasji jestem testerem oprogramowania z prawie dziesięcioletnim stażem ?Aktualnie pracuję jako tester automatyzacyjny, projektuję procesy testowe i testuję wszystko co się da testować 😀 Tworzę Cherry-IT, różne inicjatywy, wolontariaty, a także staram się pomagać i mentorować innych Testerów lub Kandydatów na Testerów, a w wolnych chwilach uczę się grać w szachy i szydełkować ?

Skąd pomysł na bycie testerem?

Dawno, dawno temu, jeszcze na studiach miałam możliwość udziału w praktykach, które zakończyły się moją wizytą w Stanach Zjednoczonych. Tam miałam możliwość zobaczenia, jak wygląda proces wytwarzania oprogramowania i zapewniania jakości. Na studiach nie były poruszane tematy około testowe, więc z ciekawością patrzałam w tym kierunku. I tak z ciekawości zrodziła się pasja, która trwa już od wielu lat!

Co robię?

Testuję, mentoruję, tworzę inicjatywy, planuję procesy testowe, pomagam w testach startupom i wielu projektom, uczę się …. Ale może po kolej 😀

Testuję

Jestem aktywnym testerem oprogramowania, które swoje zawodowe życie związał z szeroko pojętą jakością. Aktualnie pracuję testując projekty bankowe, a w wolnych chwilach, jako wolontariusz, pomagam w testach projektu Smart Oak.

Mentoruję

W ramach stworzonej przeze mnie inicjatywy, Cherry-IT: Mentoring, co roku mentoruję jedną lub dwie osoby. Przez 10 miesięcy pracujemy nad tematami, które indywidualnie wybierane są przez Mentorowanych i staramy się osiągnąć założone przez nich cele. Mentoring może mieść dwie postaci:

  • Aktywny – Uczestnik przychodzi z własnymi pytaniami, a na zajęciach omawiamy zagadnienie i staramy się znaleźć rozwiązanie problemu.
  • Prowadzony – ze swojej strony przygotowuję cały materiał, który potrzebny jest Mentorowanemu do osiągnięcia celu!

Każdy Uczestnik ma możliwość wyboru ścieżki mentorowania ?

Jest również możliwość indywidualnych spotkań mentoringowo – konsultacyjnych!

Oprócz Cherry-IT: Mentoring miałam przyjemność być mentorem w następujących programach:

  • TechLeaders Poland – przez dwie edycje,
  • TechLeaders Russia – również przez dwie edycje,
  • Mamo Pracuj
  • Let’s Solve IT!

Tworzę inicjatywy Cherry-IT

W ramach Cherry-IT tworzę szereg inicjatyw! Są to cykle materiałów teoretycznych, projekty, mentoring, grupy fokusowe i wiele wiele innych, ale już teraz serdecznie zapraszam do wzięcia udziału!

Prowadzę badania

Prowadzę badania w dwóch dziedzinach: testowania oprogramowania oraz autyzmu. W ramach Cherry-IT, chętne osoby mogą również wziąć udział w badaniach z zakresu testowania oprogramowania!

Prowadzę wolontariat

Inicjatywy Cherry-IT są moją wolontaryjną pracą. W wolnym czasie staram się pomóc i wspierać Testerów, którzy aktualnie tego potrzebują! Ale w ramach Cherry- IT również Uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w wolontariatach i akcjach charytatywnych! Serdecznie zapraszam!

To nie wszystko czym się zajmuję! Jeśli jesteś ciekawy nad jakimi projektami pracuję lub co planuję zapraszam po więcej informacji do zakładki Moje Projekty lub na mojego LinkedIN!