1. W projektach nastąpi ograniczenie liczby osób. Do tej pory każda osoba mogła przystąpić do projektów, od naboru czerwcowego zostaną wprowadzone limity osób w projektach w celu poprawienia jakości pracy w projekcie. Docelowo planuję aby w każdym projekcie było 40 uczestników na różnych poziomach. Uczestnicy w bardziej licznych projektach, w których jest ponad 40 osób nie będą usuwani i nie muszą się martwić o swoje miejsce! Jeśli natomiast osoba zrezygnuje lub zostanie uznana za martwą duszę (czyli nie wysyła daily i nie bierze udziałów w zadaniach przez miesiąc, a przypominajka pozostaje bez odpowiedzi).

2. Od połowy czerwca nastąpi rezygnacja z grup sprintowych. Aktualnie jest za duża rotacja i czasem pojawia się sytuacja, ze w grupie sprintowej aktywna jest jedna osoba, która nie ma z kim pracować bo reszta osób to martwe dusze. Będą grupy poziomowe.

3. Referencje. Budowany jest własnie system referencji i system rekrutacyjny. Pierwszy etap to uruchomienie maila, na który można wysyłać prośby o referencje: referencje.cherryit@gmail.com. O dalszych pracach będę informować wkrótce! Widzę juz prośby o referencje, w tym tygodniu będę je wystawiać 🙂

4. Feedback – w sprintach technicznych feedback będzie udzielany grupowo, na kanale feedback-tygodniowy. W sprincie treningowym feedback udzielany jest indywidualnie, w odpowiedzi na przesłane zadania. Aktualnie pracuję nad tymi feedbeckami, planuję udzielać ich w aktualnym tygodniu!

5. W projektach pojawią się osobne grupy, dla uczestników kursów płatnych.

6. Zmieni się sposób dołączania do projeków. Aktualnie wprowadzone zostaną limity osób. Najnowszy nabór będzie 4.06. W okolicach 2.06 pojawi się zaktualizowany regulamin. Zostaną spisane wszystkie rzeczy, które zostały ogłoszone na spoktaniach Q&A oraz w postach na FB.

7. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie! http://cherry-it.pl/konkurs/ Można wygrać fajne nagrody!

8. Grupy w projektachg zostaną podzielone na 4 poziomy! Więcej informacji po weekendzie!

9. Po weekendzie pojawią się też: harmonogram, opisy projektów, specjalne wydzielone obszary dla projektów. A cyklicznie będą się też pojawiały wywiady z właścicielami projektów, które testujemy 🙂

10.Ze względu na śmierć mojego Psa oba cykle zostają opóźnione. Informacje i terminy rozpoczęcia oraz nowe materiały pojawią się w niedzielę. Przepraszam za to opóźnienie!

11. Pamiętajcie, że przystępując do projetów zobowiązujecie się do zachowania tajemnicy handlowej!

12. Pamiętajcie o daily! Pierwsze retro zostanie przeprowadzone po kolejnym sprincie technicznym.

13. Aktualnie pojawiły się dwa typy sprintów: techniczne i treningowe. http://cherry-it.pl/cherry-it-projekt-rodzaje-sprintow-w-projektach/

14. Do środy trwały dodatkowe zapisy na dodatkowe miejsce na Stacjonarne spotkania Cherry-IT: Zostań Testerem! Wyniki zostaną opucblikowane w poniedziałek.

15. Pytania do PO zostały przekazane, czekam na odpowiedzi 🙂

16. Wprowadzana zostaje dyscyplina. Większośc osób bardzo fajnie pracuje nad zleconymi zadaniami. Ale są osoby, których daily mówi o tym, że robią zadania kompletnie nie na temat, kompletnie nie związanych z zadaniami tygodniowymi. W tym tygodniu odezwę się do tych osób i zapytam dlaczego tak robią?

17. Zadania ogłaszane są tylko przeze mnie, jeśli chcecie zrobić coś nadmiarowego skonsultujcie się ze mną. Jeśli będę widziała samowolkę zarówno w daily jak i logach środowiska takie osoby zostaną usunięte z projektu.

18. Będę w tym tygodniu weryfikować martwe dusze. Potencjalne martwe dusze dostaną przypominajkę na maila, jeśli się nie zgłoszą i nie wyjaśnimy tej kwesti zostaną dezaktywowani i aby powtórnie przyłączyć się do projektu będą musieli ponownie przejść nabór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *