Minutki z dnia 29.07.2019

KOMUNIKACJA I SPOTKANIA
1. Minutki będą ukazywać się zawsze w poniedziałki o 21.00. Będzie to post udostępniany na blogu oraz grupie projektowej FB, w której zawarte będą informacje podsumowujące tydzień wcześniejszy oraz porządkujące tydzień następny.
2. Spotkania Q&A projektów przejdą transformację. Aktualnie będą co dwa tygodnie i będą wyglądać następująco. Co dwa tygodnie będzie udostępniania ankieta zbierająca Wasze pytania z zakresu testów, projektów, metodyk itd. Pytania będę zbierać i co dwa tygodnie publikować nagranie z odpowiedziami. Nagranie publikowane będzie na youtube, dzięki czemu każdy będzie mógł wysłuchać odpowiedzi w dogodnym dla siebie czasie. Planuję aby nagrania trwały do 30 min.
3. Raz w miesiącu odbywać się będzie spotkanie typu live. Odbywać się będzie na youtube lub na grupie projektowej FB. Każdy będzie mógł zadać pytanie i odpowiedź będzie udzielana natychmiast. Często takie spotkania będą poświęcone ciekawym tematom testerskim lub spotkaniami z PO projektów. Spotkania te nie będą nagrywane.

SLACK
1. Od jutra pojawi się dostęp do nowego slacka. Na slacku pojawi się już nowy podział na grupy poziomowe. Opis grup oraz ich zakres pojawi się na blogu jutro wraz z regulaminem.
2. Od jutra rozpoczną się prace porządkowe na starych Slackach. Zostaną one docelowo wyłączone w niedzielę.

PLAN PRACY
1. Od jutra do niedzieli naszym zadaniem będą testy eksploracyjne. Dostępy do środowisk i narzędzi pojawią się jutro na nowym Slacku.
2. Plan pracy na całą rundę dla wszystkich projektów zostanie opublikowany jutro.
3. Do końca tygodnia pojawi się podsumowanie retro oraz zaległe feedbacki. Zostaną one przesłane w wiadomości zwrotne na wysłane przez Was emaile.
4. Pamiętajcie o wysyłaniu daily! Będzie one obowiązkowe od środy, po wystartowaniu nowych slacków!

REGULAMIN I INFORMACJE ORGANIZACYJNE
1. Przez kolejne 2 miesiące planuję podsumowywać projekt Helpio oraz projekt Aurero i Rapid Paste. Planownane jest zakończenie projektu Helpio. Osoby biorące w nim udział, po podsumowaniu, będą mogły przejść do innych wybranych przez siebie projektów. Projekt Ifuturi jest na razie wstrzymany do testów, ze względu na prace na backendzie. Osoby biorące w nim udział mogą wybrać inne projekty, proszę tylko o poinformowanie mnie o wyborze np. za pomocą maila lub direct message na slacku.
2. Pełen regulamin projektów pojawi się jutro.
3. Informacje o naborach pojawią się w środę.

FAQ
1. Planuję stworzyć plik FAQ z najczęściej zadawanymi przez nowe osoby w projekcie pytaniami, tak aby się one w kółko nie powtarzały. Jeśli przychodzi Ci na myśl takie pytanie przeslij je proszę w tej ankiecie! Link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScndtE-vZZcO6XrvQofmdXPoqKwOkSAUvI3XiS7FEujwIApzg/viewform?usp=sf_link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *