Po dłuższej przerwie zostały wznowione minutki.

1. Do 28.10 we wszystkich projektach zgłaszamy błędy do narzędzi przeprowadzając testy eksploracyjne. Po tym dniu rozpoczniemy nowe zadania, które zostaną ogłoszone w kolejnych minutkach.
2. Nastąpił problem z narzędziem bitbucket, dlatego nie mogę nadać w tej chwili dostępów dla uczestników projektów ŁowcyBurz, Izibuy, Helpio. Bład ten nadal naprawiam, jutro w godzinach popołudniowych dostępy już będą.
3. ROzpoczęłam przeglądać Wasze zgłoszenia pod kątem formalnym, nie zdążyłam jeszcze wszystkich przejrzeć. Pracę będę kontynuować w kolejnym tygodniu. Wszystkie zgłoszenia otrzymają komentarz, łącznie z zaległymi.
4. W zeszłym tygodniu została przeprowadzona na grupie FB ankieta dotycząca daily.
W ankiecie wzięło udział 62 osoby. Ankieta dotyczyła: „Propozycji zmiany daily”.
Wyniki wyglądają następująco:
* Daily wysyłane za pomocą formularza (dla mnie), brak daily dla zespołu, za to prowadzona będzie tablica Kanban – 49 osób zaznaczyło tę opcję
* Zostawmy jak jest, jest ok – 12 osób zaznaczyło tę opcję
* Daily wysyłane za pomocą formularza (dla mnie), dla grupy na jeden specjalny kanał na Slack – 1 osoba zaznaczyła tę opcję.
Podsumowując od dnia 29.10 nastąpi zmiana formy daily. Będzie wyglądało następująco: Daily wysyłane za pomocą formularza (dla mnie), brak daily dla zespołu, za to prowadzona będzie tablica Kanban. Do dnia 28.10 pojawi się materiał dokładnie wyjaśniający jak daily będzie wyglądać. DO czasu 28.10 daily jest nieobowiązkowe, wysyłają tylko osoby chętnie, jeszcze w starej formie.

5. Mam wrażenie, że forma Minutek nie spełnia dokładnie przeznaczonych jej celów, dlatego w następującym tygodniu pojawi się ankieta na ten temat i będę Was prosić o opinię. Bardzo zachęcam do udziału.
6. Prace nad sprzątaniem Slack nadal trwają, staram się nadrobić zaległości w odpisywaniu na Wasze wiadomości.
7. Po zakończeniu sprawdzania Waszych zgłoszeń pojawi się cykl materiałów podsumowująca najczęstsze błędy.
8. Nowe menu bloga pojawi się we wtorek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *