Minutki z dnia 16.05.2019

W dniu 16.05.2019 obyło się kolejne spotkanie Q&A Projekty. Poniżej skrót informacji organizacyjnych, które zostały poruszone na spotkaniu.

 1. 7 maja na grupie FB Cherry-IT: Zostań Testerem – Projekty została udostępniona ankieta, w której pytałam Was o formę spotkania Q&A. Podsumowując wyniki:

  – Forma pisemna (minutki) z cotygodniowymi informacjami zamieszczanymi na blogu + raz na miesiąc sesja Q&A – zebrała 72 głosy
  – Forma Live na FB jest ok – zebrała 33 głosy
  – Q&A jest zbędne – zebrało 0 głosów.

  Oprócz tego w komentarzach pojawiły się bardzo interesujące pomysły:

  – „live co 2-3 tygodnie byłby wystarczający”
  – „Pierwsza opcja brzmi fajnie. Ja proponuję mniej czasu na Q&A, więcej na feedback (indywidualny, grupowy)”
  – „Bardzo sobie cenię live w takiej formie, w jakiej robisz go do tej pory, ale brakuje mi w nim krótkiego podsumowania, na jakim etapie jest każdy z projektów i co będzie się w nim następnie działo (np. w Helpio aktualnie skończyliśmy X, a przez najbliższy tydzień będziemy robić Y).”

  Podsumowując ankietę forma Q&A Projekty zostanie troszkę zmieniona. Będę się starała, aby zmiany odzwierciedlały to co zostało wyrażone w ankiecie. Bardzo dziękuję za wszystkie opinie i głosy! Są one dla mnie bardzo ważne 🙂

 2. Porządki w projektach. W ostanich dwóch miesiącach ze względu na chorobę mojego Psa było mnie w projektach i w cherry-it.pl mniej. Na szczęście wszystko się ułożyło i teraz wracam już na 100% do pracy! W ten weekend sprawdzę stworzone backlogi i dam feedback. Pierwsze co mi się na razie rzuciło to, że zauważyłam tendencję komplikacji zadań. Przedmiotem zadania było wypisanie co wg Was po etapie testów eksploracyjnych powinno być przetestowane oraz dopisanie User Stories. A na tę chwilę obserwuję dużo nadmiernych rzeczy, które niestety zostaną usunięte. Kolejna zmiana to dodanie dokumentów, gdzie wszystkie informacje projektowe będą zebrane w jednym miejscu. Dokument ten pojawi się na każdym projektowym Slacku na kanale wazne-info-proj. Reszta wiadomości z tego kanału zostanie usunięta lub przeniesiona na inne kanały. Aktualnie też odpowiadam na wszystkie zaległe slacki 🙂
 3. Na Cherry-IT.pl trwa konkurs, na zmiany, które powinny być wprowadzone na blogu! Link do konkursu: http://cherry-it.pl/konkurs/ . Zachęcam do wzięcia udziału! Czekają atrakcyjne nagrody!
 4. W projekcie Naviko pojawił się nowy kanał wersja-systemu. Na tym kanale będą publikowane aktualne wersje systemu do testów. Każda osoba biorąca udział w projekcie ma dostęp do tego kanału. Ten kanał pojawił się tylko w projekcie Naviko! Od tej chwili w projekcie Naviko nie trzeba wysyłać już wiadomości prywatnych o nadanie dostępów do środowiska.
 5. W projekcie Rapid Paste skończyła się licencja. Pracuję już nad jej przedłużeniem.
 6. Pamiętajcie o wysyłaniu Daily! Materiał o daily pojawią się w przeorganizowanym Poradniku Juniora, który pojawi się po weekendzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *