Minutki Q&A z dnia 11.04.2019

 1. Pojawiło się pytanie czy osoby, które nie biorą udziału w projekcie (ponieważ zrezygnowały lub są martwymi duszami) – niestety takie osoby są dezaktywowane ze slacka ze względu na tajemnicę handlową projektu. Jeśli by takie osoby chciały nadal mieć kontakt z wiedzą to zachęcam do przyłączenia się do cykli Cherry-IT: Zostań Testerem lub Cherry-IT: Zostań Testerem Automatycznym (oba wystartują po świętach – mam już mikrofon mogę nagrywać 😀 ).
 2. Narzędzia – narzędzia do wszystkich projektów wprowadzone i ogłoszone zostaną w poniedziałek.
 3. Helpio – projekt Helpio zacieśnia współpracę z Cherry-IT.pl. Teraz oprócz testów w ramach Cherry-IT: Projekty, będziemy współpracować w bardziej zaawansowanych testach.
 4. Feedbacki – nastąpi zmiana wydawania feedbacków. Aktualnie wydanie jednego feedbacku zajmuje mi około godziny. Przez co nie jestem w stanie wydawać ich sprawnie. Aktualnie opracowuję nowy system feedbacków, tak abyście wiedzieli co robicie źle i co jest do poprawy. Ogłoszenie nowego systemu planuję na poniedziałek.
 5. Od teraz będę polecała rekruterom osoby, które spełniają się dobrze w projektach. O szczegółach poinformuję w przyszłym tygodniu wraz z inauguracją cyklu dotyczącego rekrutacji 🙂
 6. Daily! Pamiętajcie o daily! Materiał o daily pojawi się w Poradniku Juniora w niedzielę – nastąpiła zmiana terminu ze względu na prowadzone przeze mnie w sobotę warsztaty.
 7. Siatka spotkań (różnego typu Q&A), nagrań na youtube, spotkań SCRUM’owych, szkoleń udostępniona zostanie w niedzielę.
 8. ScrumMasterzy – rozpoczną pracę od poniedziałku, do niedzieli przydzielę do gru tych SM, gdzie jest ich więcej. Pojawi się też informacja o dodatkowym naborze i szkoleniach.
 9. Na blogu pojawi się specjalne miejsce, gdzie będą pojawiały się minutki z spotkań Q&A. Spisane będą wszystkie informacje organizacyjne poruszane na spotkaniu Q&A.
 10. Ebooki z informacjami o projekcie dla początkujących pojawią się na slacku w niedzielę w nocy. Na tę chwilę te informacje są na kanale wazne-info-proj.
 11. Nagrania szkoleń i cykli! Zaczną się pojawiać (mam już mikrofon!). Terminy publikacji pojawią się w niedzielę.
 12. Na grupie FB dotyczącej projektów pojawi się cykl opisujący projekty, które współpracują z Cherry-IT.pl i do których możecie się przyłączać w naborach. Nabory będą ogłaszane w ostatnim tygodniu każdego miesiąca.
 13. Na kanale Slack są różne kanały. Dokładny ich opis znajdziecie tu: http://cherry-it.pl/projekty-testowe-cherry-it-pl-informacje-organizacyjne/ Posty, które nie odpowiadają do tematu kanału będę usuwane lub przenoszone na odpowiedni kanał (jesli są wartościowe).
 14. W przyszłym tygodniu nastąpi inauguracja nowego cyklu dotyczącego rekrutacji. Dokładne informacje zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.
 15. Będzie aktualizacja regulaminów, ale to będą kosmetyczne zmiany. O każdej zmianie będę osobno informować.
 16. Przez kolejne dni będe porządkować Slack – usuwać martwe dusze, posty niezgodne z tematyką kanału lub wnoszące zament. Zwiększona też będzie dyscyplina projektów, aby jakość nauki była jak największa.
 17. Po swiętach startuje kanał na youtube i twitter 🙂
 18. Każdej osobie, która była aktywna w przynajmniej 3 sprintach nadawany jest numer referencyjny. DO tego numeru cyklicznie będę dopisywać referencje, więc osoba która referencji będzie potrzebować, będzie je mogła dostać „od ręki”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *